7 kontinens média hírei egy helyen

A 16 év után távozó Bungie-vezér maga mögött hagyja a tömeges leépítéseket és a Destiny 2 mélyrepülését

A 16 év után távozó Bungie-vezér maga mögött hagyja a tömeges leépítéseket és a Destiny 2 mélyrepülését

Játék

A Bungie háza táján tovább folytatódik a vérzivatar. Justin Truman, a stúdió vezetője a hírek szerint távozik a cégtől, miután közel 17 évet húzott le különböző pozíciókban. A szakember korábban a Destiny 2 design igazgatójaként és általános menedzsereként is dolgozott, most pedig alig 11 hónap után hagyja ott a stúdióvezetői széket.

A hírt Jason Schreier, a Bloomberg újságírója szellőztette meg, aki szerint a helyzetet ismerő források erősítették meg a távozás tényét. Truman ezzel egy olyan örökséget hagy maga mögött, amit korábban a sokat vitatott Pete Parsonstól vett át. Parsons-t egy ex-Bungie író korábban egyenesen „az igazi Destiny-gyilkosnak” nevezte, ami jól mutatja, milyen légkör uralkodott a stúdióban.

A Bungie egyelőre nem reagált érdemben a távozásra, csupán annyit közöltek, hogy a Destiny 2 „alulmúlta a várakozásokat”, és a cég nem tud tovább a korábbi méretében működni. A játék nemrég kapta meg az utolsó élő szolgáltatásos frissítését, a fejlesztők pedig sorra szólalnak meg arról, milyen mérgező környezetben kellett dolgozniuk.

A Sony-akvizíció árnyékában vergődő stúdió

A Sony 2022-ben 3,6 milliárd dollárért vásárolta fel a Bungie-t, ami akkoriban hatalmas bizalmi szavazásnak tűnt. A stúdió vezetői Hollywood-szintű álmokat kergettek, még egy Destiny 2 tévésorozat is szóba került. Azonban a nagyratörő tervekből mára csak a kínos csend maradt, egyetlen produkciós cég sem állt neki a projektnek.

A felvásárlás óta a helyzet folyamatosan romlott. A korábbi vezérigazgató, Pete Parsons körülbelül 2,3 millió dollárt költött oldtimer autókra nagyjából ugyanabban az időszakban, amikor a Bungie 220 embert bocsátott el. Ez a kontraszt végleg aláásta a játékosok és a dolgozók bizalmát is.

Az ex-író, Robert Brookes keserű iróniával jegyezte meg a közösségi médiában, hogy a vezetőség tagjai bizonyára „szenvednek a több millió dolláros végkielégítéseikben”. A stúdió jelenlegi állapotát jól jellemzi, hogy a korábbi fejlesztők sorra nyilatkoznak arról, mennyire diszfunkcionális és toxikus volt a munkakörnyezet.

Mi vár a legendás stúdióra a leépítések után?

A Bungie közleménye szerint vannak még „korai inkubációs fázisban lévő jövőbeli projektek”, de a konkrétumokról mélyen hallgatnak. A Destiny 2 története gyakorlatilag lezárult, a játékosbázis pedig drasztikusan megcsappant. A stúdiónak most nem csak anyagilag, hanem imázs szempontjából is komoly kihívásokkal kell szembenéznie.

A korábbi fejlesztők elmondása szerint a vezetőség teljesen elszakadt a valóságtól, és elfelejtette, hogy az emberek szórakozni akarnak. Michael Zenke, a narratív vezető egyenesen úgy fogalmazott, hogy ez volt szakmai élete „legmérgezőbb, legdiszfunkcionálisabb élménye”. Az ilyen nyilatkozatok hosszú távon komolyan rombolják a cég hírnevét.

Ahogy várom a hivatalos választ Justin Truman távozásával kapcsolatban, egy dolog biztos: a Bungie aranykora véget ért. A Sony égisze alatt a stúdiónak teljesen újra kell építenie magát, ha valaha is vissza akar térni a csúcsra. Az viszont kérdéses, hogy a tehetséges fejlesztők tömeges elvesztése után kik fogják ezt az újjáépítést elvégezni.

Forrás: GamesRadar.com


© Bungie

Ez is érdekelhet